Hellenikon Experience Park 12/12/2023

HELLENIKON EXPERIENCE PARK

Στις 12/12/23, επισκεφθήκαμε The Ellinikon Experience Park & The Ellinikon Experience Centre. Στο πρώτο μέρος της εκπαιδευτικής επίσκεψης, οι μαθητές, μαθήτριες και Εκπαιδευτικοί, ξεναγήθηκαν στο Κέντρο Εμπειριών του Ελληνικού, όπου είδαν τη γενική μακέτα του Πάρκου, τη μελλοντική διαμόρφωση των χώρων, εικονικές αναπαραστάσεις των διαδρομών με ποδήλατα εντός του Πάρκου, των παραλιών και των όψεων που θα απολαμβάνουν οι επιβάτες θαλασσίων σκαφών που θα επισκέπτονται θαλασσίως το πάρκο, τη χλωρίδα που θα αναπτυχθεί, την αναπαράσταση ενός τυπικού διαμερίσματος στον 8ο όροφο του κατοικούμενου Ουρανοξύστη κλπ. Μετά το πέρας της ξενάγησης, εκπαιδευτικοί, μαθητές και μαθήτριες, επισκέφθηκαν τους υπόλοιπους χώρους του πάρκου που ήταν πολύ όμορφα στολισμένοι για τις εορτές των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς.

Ευχαριστήρια Επιστολή από Ηελλενικον Εχπεριενψε Παρκ